KURUCU MESAJI

Sevgili Dostlar, Teknobil Teknoloji ve Bilim Koleji; hızla değişen ve birkaç yıl sonrası bile zor tahmin edilebilen dünyamızda; ayakta kalabilen, öğrenen, sorgulayan, sorumluluk alan gençler yetiştirmeyi hedef olarak seçmiştir. Günümüz çocukları, bizden farklı düşünmekte, teknolojik gelişmeler ve dijital mucizelerle birlikte büyümektedirler.

Okulumuz da yeni bin yılda yaşayacak çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadır. Günümüzdeki değişimler Türkiye’nin geleceği olan gençleri yetiştirirken, biz eğitimcilerin de kendisini sürekli olarak geliştirmesini ve tazelemesini öngörmektedir. Bunun ışığında, eğitimde önce insan ve kalite yaklaşımıyla büyüyoruz ve gelişiyoruz. Bu şekilde takdir edilmek bizleri daha da kamçılamakta ve teşvik etmektedir. Bu teşvik ve inançla özellikle 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya başladığımız her öğrenciye özel eğitim  sistemimizin Teknoloji ve Bilim Koleji öğrencisinin başarısın daha da arttıracağına şüphemiz yoktur. Unutulmamalıdır ki okullar eğitim öğretim kurumlarıdır, okulunda başarıyı hedeflerken sadece sınav başarısına odaklanmamalıdır.

Öğrencisinin bir fert olarak yetişmesini, yurduna ailesine, kendisine nasıl faydalı olabileceğini de anlamasını ve kavramasını sağlamak zorundadır aksi durumda dershanelerden bir farkı olmayacaktır. Hedefimiz sadece mühendisler teknisyenler yetiştirmek değil, doktorlar, avukatlar, öğretmenler ve birçok alanda başarılı öğrenciler yetiştirmektir. Çıktığımız bu uzun ve zorlu yolda Teknobil Koleji sürekli kendini yenileyerek ulaştığı her hedeften sonra yeni hedeflere yelken açacak ve Büyük Önderi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün kendisine gösterdiği hedeflere koşacaktır. En derin saygı ve sevgilerimle.

Özkan UYSAL - Teknobil Teknoloji ve Bilim Koleji / Yönetim Kurulu Başkanı / Kurucu Temsilcisi