NEDEN BİZ?

Okulumuz Denizli de hizmete açılan ilk ve tek ücretsiz özel teknik lisedir. Özel Teknobil Teknoloji ve Bilim Koleji öğrenci odaklı yapısı ve öğrencinin kendi geleceğine istediği şekilde yön verebileceği bir çok değişken programları ile ilimizde alternatifi olmayan tek okuldur.

ÖZEL BİR KOLEJ OLMASINA RAĞMEN ÜCRETSİZ,

Teknobil Teknoloji ve Bilim Koleji öğrencilerine 4 sene boyunca %100 eğitim bursu verdiği için ücretsiz bir özel okuldur. Kayıt hakkı kazanan tüm öğrencilerimiz lise hayatları boyunca okul ders programı dahilinde hiç bir ücret ödemeyeceklerdir.

SÖZDE DEĞİL ÖZDE ÖĞRENCİ ODAKLI,

Okulumuz programları ve seçmeli dersleri ile öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda geleceklerini şekillendirebilecekleri bir çok bölüme sahiptir. Öğrencilerimiz 9. sınıftan sonra eğitim almak istedikleri bölümü seçerek o bölümde ihtisaslaşabilir, yine istedikleri ek dersleri alarak kendilerini geliştirmek istedikleri noktalarda sorunsuz bir şekilde yol alabilirler.

ÜNİVERSİTE ODAKLI BİR EĞİTİM,

Öğrencilerimiz lise eğitimlerini tamamladıktan sonra üniversite eğitimlerine istedikleri bölümlerde devam edebilmeleriyle birlikte, mezun oldukları bölüm ile ilgili tercih yaptıklarında bir çok üniversitede ek puan avantajı yaşarlar. Bunun yanısıra üniversite sınavında kendi okudukları bölüm ile ilgili bir bölüm tercih ettiklerinde o bölüme hazır bir şekilde yerleşerek üniversite eğitimlerinde ve sonrasında avantaj sağlar. Ayrıca okulumuzda hafta sonları üniversite hazırlık kursları ve ilave etüdler ile üniversite sınavlarına okulumuz bünyesinde hazırlanılması sağlanacaktır.

ÖĞRENCİ PROFİLİ İTİBARİ İLE YAZILI SINAVDAN VE MÜLAKATTAN GEÇMİŞ SEÇKİN BİR YAPI,

Okulumuza kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizden en büyük beklentimiz başarılarını okulumuzda okudukları süre boyunca devam ettirmeleri olacaktır. Bu sebeple öncelikle 9. sınıftan 10. sınıfa geçerken öğrencilerimizin alan seçimi yapabilmek için 70 puan ortalamasını tutturmaları gerekecektir. Daha sonraki senelerde de bir zayıf dersten fazla zayıfı olan öğrencilerin okul ile ilişiği kesilecek, bu şekilde okulumuzda ki öğrenci profilimizin sadece okulumuza girişte değil devamında da başarılı bir grafik çizmesi sağlanacaktır.